Moderní zahrady - návrh a realizace

Moderní zahrada by měla být pro své vlastníky místem relaxace a pohody. Velmi populární jsou tyto zahrady především ve městech, ale setkáváme se s nimi i v přilehlých obcích. U rodinného domku pak moderní zahrada podtrhuje jeho výjimečnost. Moderní zahradu charakterizují převážně moderní prvky, které nejsou tolik náročné na zalévání a celkovou údržbu. Setkáváme se zde s materiály, jakými jsou dřevo nebo kámen, které doplňují přesně rozložené rostliny a zahradní doplňky, včetně zahradního nábytku. U moderních zahrad dochází nejprve k detailnímu naplánování celého návrhu exteriéru, a až poté se přejde k samotné realizaci. Jde tak o velmi promyšlenou akci, při které má každý kamínek a květina své předem stanovené místo.

Moderní zahradou je označována taková zahrada, která se přibližuje ideálu krásy, zároveň však má v lidech vzbudit dojem novosti a neobvyklosti. U dnešní moderní zahrady dominují geometrické linie, které se lomí v přesných a pravých úhlech. Rostliny jsou v moderních zahradách dost často opomíjené, vše je směřováno k volnočasovým aktivitám. Převládá tak upravený trávník, přírodní chodníčky, rovnoměrně střižené keře a kolem zahrady jsou vysázeny rostliny pro ucelený živý plot. V moderní zahradě pak najdeme vodní plochu, dnes nejčastěji přírodní jezírko a nízké stromy. Moderní zahrada je synonymem pro jednoduchost, která vhodně podtrhuje charakter stavby, tedy rodinného domu a ladí s ní v dokonalé harmonii.

Příjemné posezení, které splní i estetický účel

V moderní zahradě by neměla chybět pergola, případně zahradní altán, která by vybízela k odpočinku. V dnešní době je shon všudypřítomný, tudíž místo pro relaxaci je v moderní zahradě zcela zásadní. Toto místo navíc umožní pobývat s rodinou i přáteli a grilovat si své oblíbené pochutiny. Nejvhodnější umístění těchto typů objektů je v moderní zahradě pochopitelně ihned za vstupem do domku. Můžete tak ihned přejít z obýváku nebo kuchyně balkonovými dveřmi rovnou k místu své relaxace.

V moderní zahradě se nesetkáte jen se stolem a židlí. Součástí moderních zahrad jsou celé exteriérové sedací sety, které umožňují pohodlí jako v obýváku. Dále pak můžeme využít relaxačního lehátka nebo houpačky. Vhodným materiálem u moderních zahrad je například umělý ratan, který dokonale skloubí moderno s přírodou. Při výběru je tak vhodné dbát na materiály, ze kterých jsou jednotlivé zahradní prvky vyhotoveny. Neměli by mu tak bránit sluneční záření, déšť, ale ani mráz.

Cestičky a chodníky

U moderních zahrad nesmí chybět chodníky a cestičky. Udržovaný trávník je u moderních zahrad samozřejmostí, proto je třeba mít i prostor pro náš pohyb. Chodníček zabrání nevzhlednému vyšlapání trávy, zároveň umožní volný pohyb při nepříznivém počasí. Pokud je chodníček usazen do exteriéru s citem, pak dokonale harmonizuje s okolními prvky a utváří tak celý charakter zahrady. Pro cestičky je vhodné zvolit materiály jako štěrk, kamen, nebo zámkovou dlažbu. U moderních zahrad však nejlépe vypadají převážně přírodní materiály.

Osvětlení zahrady

Pokud se chystáme na pobývání v podvečeru i temných nocích, je důležité zvolit vhodné osvětlení. Osvětlená cestička i dominantní prvky zahrady vytvoří právě ono kouzlo moderní zahrady. Procházky při měsíčku po vaší zahradě jsou pak nezapomenutelným zážitkem. Moderní LED osvětlení nevyžaduje žádnou velkou údržbu a vydrží opravdu hodně dlouhou dobu. Investicí do kvalitního osvětlení rozhodně chybu neuděláte.

Koupací jezírko je přirozenou součástí zahrady

Jestliže vám to prostor dovolí, do moderní zahrady je vhodné usadit klidné přírodní jezírko. Zároveň může sloužit i jako letní osvěžení při vysokých teplotách. Při tvorbě jezírka se opět vychází především z přírodních prvků, tudíž do charakteru zahrady nijak výrazně nezasahuje a plynule tak navazuje na přirozené okolí. Výhodou jezírek je, že jsou samočistící. Nemusíte tak používat žádnou chemii, vše obstarají vodní rostliny, které neustále filtrují vodu.

Kontaktujte nás

Při hledání moderní zahrady Brno se můžete obrátit na nás. Navrhujeme a realizujeme zahrady také po celé České republice. Neustále držíme krok s moderními trendy, takže vždy pro vás připravíme originál, který oceníte nejen vy, ale i vaši blízcí. Pro jakýkoliv dotaz nás neváhejte kontaktovat, rádi vám vytvoříme takovou moderní zahradu, kde najdete svou pohodu pro relaxaci a odpočinek.

Mám zájem o Vaše služby