Rostliny do zahradního jezírka

Přidání rostlin do vašeho zahradního jezírka vytvoří krásné a harmonické prostředí. Kromě estetických a designových výhod, přinášejí jezerní rostliny benefit v podobě čistící funkce i regulace teploty vody. Existuje mnoho druhů jezírkových rostlin, které jsou oblíbené mezi zahradníky pro svoji krásu a přizpůsobivost. Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodných vodních rostlin a vytvoříme z vašeho snu o nádherném jezírku skutečnost! Naši profesionálové jsou připraveni poskytnout odbornou konzultaci a navrhnout nejvhodnější skladbu oblíbených vodních rostlin přímo na míru vašich požadavků. Jaké rostliny používáme nejčastěji a liší se jejich výběr dle jejich plánovaného umístění? Pojďte se inspirovat!

Zońy pro rostliny - zahradní jezírko

Výběr rostlin dle zóny

Při výběru rostlin do jezírka je důležité zvážit různé zóny v jezírku a vybrat rostliny, které budou nejlépe odpovídat těmto podmínkám. Každá rostlina má jiné požadavky na svůj kvalitní růst a její umístění je vždy vhodné konzultovat s profesionály.

1. Pobřežní zóna

Pobřežní zóna je nejsušší částí jezírka, která tvoří pozvolnou hranici mezi jezírkem a zahradou. Obvykle je nejvhodnější pro rostliny s odolností vůči suššímu prostředí. Toto místo nabízí vhodný prostor například pro kapradiny či kosatec.

2. Mělká vodní zóna

Mělká vodní zóna je perfektním prostorem pro rostliny, které mají rády mělkou vodu a přirozeně rostou na březích jezírek. V této zóně se bude velmi dobře vyjímat stále více oblíbený rákos.

3. Hluboká vodní zóna

Hluboká vodní zóna je nejhlubší částí jezírka a je ideální pro rostliny, které potřebují hlubokou vodu k růstu. Sem můžete zařadit rostliny jako jsou lekníny nebo šídlatky.

4. Plovoucí rostliny

Plovoucí rostliny jsou ideální pro povrch jezírka a přispívají k čištění vody i regulaci její teploty. Skvělým příkladem rosliny vhodné pro umístění do této zóny je růžkatec.

Při výběru rostlin do vašeho jezírka je důležité zohlednit potřeby jednotlivých druhů rostlin a přizpůsobit je specifickým podmínkám konkrétní vodní plochy. Zajistíte tak, že jezírko bude tvořit krásné a zdravé prostředí pro všechny jeho obyvatele. Splňte si váš sen o krásném jezírku a neváhejte nás kontaktovat ještě dnes!