Užitkové zahrady – návrh a realizace

Užitková zahrada. Jak už název napovídá, z užitkové zahrady budeme mít jen a pouze požitek. Ano, vlastní vypěstovaná zelenina nebo čerstvě sklizené ovoce z vlastní zahrádky dnes při cenách ovoce a zeleniny v obchodech opět nabývá na popularitě. Ač je práce kolem a nekonečná péče kolikrát bolestivá, výsledek pak stojí za to. Jak si takovou zahradu vytvořit?

Pro odpověď si zajděte k nám

V Zahradách Skoupý se věnujeme péči a kompletní realizaci vašich zahrad už mnoho let. Víme také, že vlastní vypěstovaná zelenina i sklizené ovoce chutná nejlépe. Jak začít a jak postupovat, abychom se dostali ke kýženému cíli, na to vše vám rádi odpovíme. Přetvořit současnou zahradu na užitkovou zahradu obnáší řadu překážek, se kterými si umíme hravě poradit. Rádi vám s touto realizací pomůžeme.

Příprava plochy pro pěstování

Jde o náročnou práci, která kolikrát nejde připravit najednou. Ať už z časových nebo fyzických možností. My vše obstaráme za vás, vy si budete už jen pěstovat. I na malé ploše o pár záhoncích lze vypěstovat značné množství zeleniny, oblíbených bylinek nebo drobného ovoce. Jestliže pak vyberete vhodné odrůdy, zahrada vám vyplní kuchyni téměř na celý rok.

Užitkové zahrady Brno

Poradíme vám také s výběrem vhodných užitkových rostlin. Velkým tématem jsou také užitkové keře do zahrady, které se hodí nejen v kuchyni. Užitková zahrada rostliny přímo přitahuje a její pestrost vám projasní den i jídelníček.

V neposlední řadě vám také poradíme, jak se o vybrané užitkové rostliny starat a co vše obnáší jejich údržba. Kdy je vhodné jaké dřeviny prořezávat, abyste měli vždy pořádnou a hlavně zdravou úrodu.

Realizujeme i udržujeme

Pokud plánujete realizaci užitkové zahrady, pak nás neváhejte kontaktovat. Pomůžeme vám od zasazeného semínka až po šťavnatý plod.

V případě údržby větší i menší zahrady jsme vám také plně k dispozici. Stačí zavolat a domluvit si schůzku třeba právě u vás na zahradě.

Mám zájem o Vaše služby