Venkovské zahrady - návrh a realizace

Moderní trendy doslova přejí klasice. Proto i venkovská zahrada a její architektura je dodnes velmi oblíbeným stylem, který zdobí naše zahrady. U venkovské zahrady najdeme především tradiční trvalky, ovocné stromy, sezonní výsadby, bylinky nebo zdravou zeleninu. Velmi blízký styl venkovské zahrady je styl přírodní zahrady. Častokrát se tyto dva styly navzájem prolínají a vytváří tak nezapomenutelný zážitek a fungují jako jeden celek.

Venkovská zahrada je přesně ten typ zahrady, který si pamatujete z dětství. Nejrůznějšími oklikami přes zahraniční styly se k němu vrací i mnoho našich klientů. Tradice a síla domova je někdy zkrátka silnější, nežli moderní pojetí zahrady. Venkovská zahrada je jedním slovem různorodá. Dříve tato zahrada svého majitele živila, tudíž převládali ovocné stromy či vysazená zelenina. Dnes se upřednostňují spíše okrasné rostlinky, které můžete znát ze zdejších luhů a hájů, trvalky a bylinky pro osobní spotřebu.

Není trávník, jako trávník

Z českých zahrad se také vytrácí jeden fenomén. Je jím časté sekání zahrady. Po anglicku posekaný trávník již není tolik důležitým faktorem pro údržbu zahrady. Dnes se můžeme setkat s vyššími porosty trav, které jen dokreslují kouzlo venkovské zahrady. Často také bývá kombinací obojího, kdy se poseká jen určitá část zahrady a zbytek si žije svým životem, případně se nechávají nevysekaná místa, která zaujme kdejaké oko designéra.

Pěstujte vlastní ovoce

Jabloně, hrušně, třešně a další. Stromů pro výsadbu je celá řada. Pěstujte si vlastní plodiny a nechejte se okouzlit jejich chutí. Vyrobit si můžete vlastní marmelády či křížaly stejně tak, jako to dělávali naše babičky.

Z květin můžeme doporučit trnité mišpule, překrásné růže, případně trvalky jako pivoňky, kopretiny a mnoho dalších. Mít vlastní venkovskou zahradu již není raritou. Vraťte se ke svým kořenům a uvidíte, že vám v ní bude dobře.

Kontaktujte nás

Jsme specialisté na tvorbu okrasných zahrad. Pokud se vám tento styl líbí, můžete nás kdykoliv kontaktovat a společně najdeme vhodné řešení. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mám zájem o Vaše služby